Jak przechowywać buty w mieszkaniu? Nasze patenty

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Buty to odwieczna zmora w korytarzu, o które się potykamy, gdy wchodzimy do mieszkania. Upychane po szafkach lub w kartonach. W jaki sposób najlepiej przechowywać buty i gdzie znaleźć dla nich miejsce?

Specjalna szafka na buty

Aby przechowywać buty w szafce i zadbać o ich dobry stan, taki mebel powinien spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinien być wystarczająco wysoki. Dobrze by było, aby miał kilka poziomów, a odległości między nimi były wystarczająco duże, by swobodnie zmieściły się tam chociażby zimowe kozaki. Pamiętaj o tym, by zawsze ustawiać buty, a do szafki wstawiać je czyste. 

Zapewne jedna szafka na buty nie pomieści całej Twojej kolekcji. Dlatego wymieniaj je w szafce co sezon – w ten sposób zawsze pod ręką będziesz mieć parę, którą chcesz założyć. Szafkę ustaw w korytarzu w wygodnym miejscu. Przy drzwiach, przy wieszaku na kurtki lub przy lustrze.

Stojak na buty

Bardzo popularne rozwiązanie, które równie często możemy znaleźć w polskich domach. Ogrom modeli dostępnych na rynku sprawia, że bez problemu znajdziesz taki, który idealnie wpasuje się w wystrój Twojego korytarza. Na stojaku zmieścisz mniej par butów niż w szafce. Minusem będzie też to, że wszystkie znajdują się „na widoku”, co dla niektórych może wydać się mało estetyczne. Na pewno jest jednak bardzo wygodny do użytkowania.

Pudła i pudełka

Wbrew pozorom przechowywanie butów w pudełkach ma wielu zwolenników! Największy atut? Zamknięte pudełka chronią obuwie przed kurzem oraz odkształceniami. W pudełku bezpiecznie przetrwają do następnego sezonu. Kolejną zaletą takiego sposobu przechowywania jest doskonała organizacja. Jeżeli masz mało miejsca w szafie i mnóstwo butów, o wiele mniej miejsca zajmą pudełka ustawione w wieżyczkę.

Meble hand-made

Uwielbiasz meble robione własnoręcznie? W kuchni masz krzesła ozdobione techniką decoupage, a w salonie stół z palet? Na pewno będziesz więc jedną z tych osób, które chętnie postawią w swoim korytarzu coś nieoczywistego. Wykorzystaj do tego skrzynki, na przykład po jabłkach. Wystarczy, że pomalujesz je na pasujący do Twoich wnętrz kolor i ustawisz na boku, tak aby dno skrzynki przywierało do ściany. W takiej skrzynce zmieścisz dwie lub nawet trzy pary butów, których najczęściej używasz na co dzień.

Zdjęcie główne: moerschy/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*