Listwy oświetleniowe – zobacz najlepsze modele!

Listwy oświetleniowe – zobacz najlepsze modele!

Materiał Parnera

Aranżacja domu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Oświetlenie sufitowe nie musi ograniczać się jedynie do plafonów, lamp wiszących czy przysufitowych. Ciekawą, nieszablonową i coraz częściej wykorzystywaną propozycją oświetleniową do sypialni, salonu, kuchni czy jadalni są dostępne w przeróżnych długościach i stylach listwy oświetleniowe sufitowe.  W tym wpisie zaprezentujemy najlepsze według nas modele tego typu lamp. Zapraszamy do lektury!

Listwa oświetleniowa ledowa – wydajna i energooszczędna!

Zanim zamontujemy oświetlenie w swoim domu warto dokładnie przemyśleć jego zakup i zdecydować się na takie, które nie narazi na wysokie koszty związane z jego użytkowaniem. Jaka listwa sufitowa oświetleniowa będzie dobrym i energooszczędnym wyborem? Oczywiście listwa oświetleniowa LED! Żarówki ledowe świecą znacznie dłużej niż ich tradycyjne odpowiedniki i potrzebują niewielkiej ilości prądu, aby świecić swoją pełną mocą. Są również proekologiczne, ponieważ nie zawierają w sobie szkodliwej rtęci i nie nagrzewają się nadmiernie przez co nie przyczyniają się do nadmiernego wydzielania się ciepła do atmosfery. Listwy oświetleniowe LED, które proponujemy to:

  • Biała i czarna listwa oświetleniowa Argon KANSAS
  • Biała listwa oświetleniowa Kansas

Znajdziesz je w sklepie: https://ardant.pl/lampy-sufitowe/na-listwie/ – szukaj wśród producentów skandynawskich.

Dostępna w dwóch najpopularniejszych kolorach listwa do montażu na suficie będzie dobrym, uniwersalnym i ekologicznym wyborem. Delikatna wersja biała nie będzie znacząco odznaczać się na suficie, który jest zazwyczaj w tej samej barwie. W kontraście do niej, listwa oświetleniowa czarna doskonale wyróżni się na jego tle. Obydwa modele cechuje minimalizm, przez co będą doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych i nieprzesadnie urządzonych wnętrz.

  • Czarna listwa oświetleniowa Kansas
  • Metalowa listwa oświetleniowa Kelos

Niektóre listwy oświetleniowe mogą dobrze służyć zarówno jako lampy sufitowe, jak i ścienne.  Doskonałym przykładem takiego typu lamp są produkty z serii Argon LAGOS:

  • Listwa oświetleniowa Lagos Biała
  • Listwa oświetleniowa Lagos Czarna

Widoczne na zdjęciach listwy oświetleniowe sufitowe można potraktować również jako kinkiety/listwy oświetleniowe na ścianę. Są dostępne w trzech wariantach, wykonane z trwałego metalu oraz posiadają możliwość regulacji.

Listwa oświetleniowa do kuchni

Jeśli zastanawiasz się jakie lampy zamontować w swojej kuchni, proponujemy przyjrzeć się serii Trio NARCOS:

  • Lampa sufitowa Narcos One
  • Sufitowa lampa Narcos Twice

Prezentowane listwy oświetleniowe posiadają dużą liczbę źródeł światła, przez co bardzo dobrze oświetlą kuchenne pomieszczenie. Dodatkowym atutem jest ich regulacja, która umożliwia skierowanie światła w pożądanym przez siebie kierunku. Omawiane produkty, to lampy ledowe, są zatem długotrwałe oraz nie narażają na wysokie koszty ich użytkowania.

Czy można wydłużyć lampę na listwie?

Jeśli jest to oświetlenie wiszące na samym przewodzie, nie zaś na przewodzie ukrytym w ozdobnej rurce – zazwyczaj możesz je samodzielnie skrócić. Zazwyczaj osoba montująca lampę jest w stanie wykonać to samodzielnie. Nieco więcej problemów przynosi chęć wydłużenia przewodu. Gdy umiesz samodzielnie wymienić elementy w lampie, możesz dokupić przewody do oświetlenia i dokonać ich podmiany na te o odpowiedniej długości.

Wybrani producenci w swoich zakładach produkcyjnych są w stanie zmodyfikować zintegrowane moduły ledowe, dopasowując je do indywidualnych potrzeb klientów.

Gdy jest się domowym majsterkowiczem posiadającym nieco szerszą wiedzę elektryczną, można samodzielnie dokonywać niewielkich modyfikacji w oświetleniu. Pomocą będą tu gotowe akcesoria do lamp

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*