Oświetlenie zewnętrzne domu – jakie modele brać pod uwagę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wykończenie domu to niezwykle ważna sprawa, nie tylko dlatego, że pełni funkcję reprezentacyjną. To także Twoja bezpieczna przystań, którą będziesz widział codziennie przez kolejne lata. Dlatego już na etapie projektu warto zadbać, aby wszystkie szczegóły odpowiadały Ci w stu procentach.

Minimalistycznie i nowocześnie

Dobór zewnętrznego oświetlenia będzie bez wątpienia zależał od tego, w jakim stylu utrzymane jest Twoje lokum i jego otoczenie. Jeśli preferujesz aranżacje nowoczesne i interesujesz się technologicznymi nowinkami, z pewnością najlepszym wyborem będą kinkiety wykonane z matowego metalu z dodatkiem szkła. Możesz postawić na srebro lub czerń, w zależności od kolorów, których użyłeś do wykończenia domu. Propozycje tego typu może Ci zaoferować Elektromag – elektryczny sklep z oświetleniem.

Pięknie i klasycznie

Z drugiej strony, jeśli podobają Ci się raczej aranżacje klasyczne, bogate i estetyczne, z pewnością możesz zdecydować się na oświetlenie w ciepłych barwach, które doda złotej poświaty wykończeniu domu. Ciepły odblask podkreśli klasyczne wykończenia i na pewno dobrze zaprezentuje się w ramach elewacji. Możesz również zastosować zdobienia, które zostaną podkreślone przez subtelne światła umieszczone pod lub nad nimi. W tym przypadku zdecydowanie lepiej będzie zainwestować w ciepłe, żółte światło.

Oświetlenie ogrodu

Kolejnym aspektem będzie dobranie lamp ogrodowych. Być może posłużą Ci do oświetlenia podjazdu, miejsca przed garażem lub okolic altany, w której lubisz spędzać czas. Powinieneś zwrócić uwagę na teren, jaki oświetla lampa – czy światło jest równomiernie rozproszone dookoła niej, czy może skupia się tylko w wąskim pasie przed nią? W projekcie uwzględnij te obszary, a łatwo zorientujesz się, ilu lamp potrzebujesz. Zadbaj również o rodzaj światła dopasowany do wykończenia domu – jeśli zdecydowałeś się na chłodne, niebieskie lub białe światło, zadbaj, by lampy ogrodowe dawały podobne. Analogicznie, jeżeli Twój wybór padł na ciepłe, żółte światło. Dzięki temu zachowasz spójność i dodasz klasy swojemu otoczeniu.

Coś na taras i balkon

Ważne będzie również oświetlenie zewnętrznych przestrzeni należących do domu. Jeśli lubisz spędzać czas na balkonie lub tarasie, koniecznie zadbaj o oświetlenie, które będzie umożliwiało Ci realizowanie tam swoich ulubionych czynności – na przykład lampy stojące, dające intensywne światło, które pozwoli na czytanie książki lub czasopisma. Jeżeli natomiast nie spędzasz wolnego czasu na balkonie i tarasie, z pewnością możesz pokusić się o delikatne oświetlenie, na przykład podwieszone lampki.

Zdj. główne: Armando Castillejos/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*